sobota 3. ledna 2015

Prázdniny strávené v knihách

Zdravím všechny čtenáře, kteří ať už na můj blog narazili náhodou, nebo ho čtou pravidelně, se právě dostali k tomuto článku. Když nad tím tak uvažuji, není to článek jako takový, spíše to bude recenze knih, které jsem o Vánočních prázdninách přečetla. :-)

Padesát odstínů šedi
Autorkou je E L James, neboli Erika Leonard. Je to britská spisovatelka, která se díky napsání erotické trilogie (Padesát odstínů šedi, Padesát odstínů temnoty a Padesát odstínů svobody) stala jednou ze 100 nejvlivnějších lidí na světě, podle časopisu Time roku 2012.
Jak už tedy bylo napsáno, Padesát odstínů šedi je první kniha této trilogie.
Měla bych zde napsat, že v této knize jsou sadomasochistické prvky, takže to není čtení pro každého. Celý příběh začíná nevinně. Anastasia se chystá udělat rozhovor do školního časopisu, místo své kamarádky, která je nemocná. Setkává se s úspěšným a bohatým Christianem Greyem a ten ji okouzlí na první pohled, i když si to ze začátku nepřipouští. Tím začíná příběh plný chtíče, vášně, pochybností a změn.
Ze začátku mě kniha chytla a v některých částech opravdu překvapila, ovšem jak se dá jistě očekávat, je to hlavně o sexu. Dle mého názoru, kniha ztrácí děj a čtenáře třeba přestane bavit. V některých chvílích se sex objevuje v opravdu krátkém časovém intervalu znovu a znovu a působí to spíše jako "psaná forma porna". Myslím si, že tento díl může poukazovat i na to, že ne vždy se dokáže muž, kvůli ženě změnit.

Stařec a moře
Autorem je Ernest Hemingway, který za toto dílo získal Nobelovu cenu za literaturu v roce 1954. Tuto knihu jsem přečetla z toho důvodu, že je na mém seznamu maturitní četby.
Tato knížka mě opravdu zaujala. Z mého pohledu poukazuje na to, že i snaha se cení a že i když nás druzí podceňují, je důležité mít důvěru v sám sebe a jít si za svým cílem. A přesně to, udělal starý rybář Santiago. Vydal se na moře, aby ostatním ukázal, že je pořád schopen ulovit rybu.
Jediné, co mi na této knize vadilo-spousta textu na jedné stránce. Text byl malým písmem, takže čtení bylo zdlouhavé.


Momentálně mám rozečtenou Zlodějku knih od Markuse Zusaka, která je i zfilmovaná, takže až ji dočtu, možná o ní také něco napíšu. :-)
Vaše Kikuš.

2 komentářů:

 1. 50odstinu sedí a všechny tyto knihy jsem četla a miluju je i když je to možná něco jako porno je to jiné..nápadité
  Zlodějku knih si také chystam přečíst a doufám ze to bude dobré

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, mám přečtených skoro 200stránek a mohu doporučit :)

   Vymazat

© WorldOfKristyna, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena