pátek 26. ledna 2018

12 tipů, jak vnést do života hygge


Co to vlastně Hygge je? Hygge u nás zatím nemá přesné synonymum, ale mohli bychom ho nazvat pocitem klidu, pohodou, relaxem..také bychom mohli říct, že hygge je styl života, podle kterého odstraníme ze života vše, co je otravné a nepříjemné a budeme žít víc v pohodě.
A jak tedy můžete žít v pohodě? Pro některé z vás tento článek možná nebude žádná novinka a jiní se možná dozví něco nového a udělají jisté změny ve svém životě. :-) Pojďme se tedy podívat na pár tipů, které vám s tím pomůžou.

1. Příroda
Buďte často v přírodě. Naplňte plíce čerstvým a svěžím vzduchem, vnímejte stromy, zvuky, ptáky či jiná zvířátka a prostě jen buďte. Tady a teď. A pokud je venku zima, déšť či jiné počasí, které vám je nepříjemné, přiveďte přírodu k vám domů. Třeba si natrhejte nebo kupte květiny, které máte rádi. Uvidíte, že hned budete šťastnější. My jsme si nedávno koupili do obýváku palmu a hned je ten obývák úplně jiný. Útulnější. Živější.  :-)

2. Koupel
Když cítíte, že potřebujete relax, napusťte si pořádnou teplou vanu, zapalte svíčky a pokud máte rádi hudbu, tak si pusťte nějaký relaxační playlist třeba na Spotify.

3. Svíčky
Svíčky uklidňují, hodí se i při meditaci a provoní váš dům či byt. Zkuste si občas místo světla v obýváku zapálit pár svíček. Hlavně pozor, pokud máte malé děti! :-)

4. Teplé nápoje
Obzvlášť teď - v zimních měsících, jsou teplé nápoje báječným nápadem, jak prožít hygge. Káva, čaj, horká čokoláda či kakao jsou horké, takže vás automaticky nutí zpomalit a vychutnat si jak nápoj, tak i celý okamžik. A pokud byste chtěli být důslednější, můžete si pro větší prožitek čokoládu nebo čaj sami uvařit. (místo rychlejší varianty - např. sáček čaje)

5. Čas s přáteli
Sejděte se občas s přáteli, popovídejte si, navzájem se vyslechněte, zajděte do kina, na jídlo a nebo si zahrajte i deskové či karetní hry.

6. Sedněte si ke krbu
Pokud doma máte krb, sedněte si do křesílka, popadněte knížku, váš oblíbený čaj a jen si užívejte daného momentu. Krb vás hezky zahřeje a vytvoří milou a poklidnou atmosféru.

7. Kniha
Tento bod navazuje na předchozí. Pokud zrovna nemáte chuť jít někam s přáteli a chcete raději lenošit doma, vezměte do ruky knížku a začtěte se. :-) Třeba u krbu. Zkuste dát někdy knize přednost před počítačem či televizí.

8. Vděčnost
Buďte vděční. Například si založte deník, do kterého každý den napíšete třeba 3 věci, za které jste byli ten den vděční. Pokud budete vděční, do života vám bude přicházet víc štěstí.

9. Deka
Jak já miluju huňaté deky. Na Vánoce jsem od přítele dostala deku s rukávy! No fakt! Naprosto božííí! Ráda se přikrývám dekou, i když mi není zima. Klidně i v létě. Deka mi dává pocit bezpečí, pocit ochrany a pocit klidu. A co teprv, když pod dekou máte vedle sebe i svou drahou polovičku, ke které se přitulíte, a pak už snad nic lepšího ani neexistuje.

10. Pročistěte dům
Odstraňte z domu vše, co je vám nepříjemné, co je pro vás nepotřebné a taky to, z čeho vůbec nemáte radost. Tímto bodem jsou myšleny hlavně věci (nábytek, obrazy...). No a pokud je to manžel, tak už je to těžší. :-)

11. Piknik
Za chvíli bude zase jaro a potom léto, takže se blíží skvělá příležitost pro piknik někde v parku, v lese, na zahrádce...Spojení jídla, přírody a rodiny, přátel, či vaší polovičky vytváří další nezapomenutelný zážitek a pohodu.

12. Otevírejte okna
Otevřete někdy okno a pusťte do domu vánek a vzduch, který váš dům osvěží, pročistí a vám bude doma příjemněji.

Přeji vám krásný a POHODOVÝ víkend. :-)
Vaše Kikuš.
12 komentářů:

 1. Ahoj :) super článek, napustit si horkou vanu je můj sen už od dětství, ale doma bohužel vanu nemáme. Jinak musím se vším souhlasit! :) Není nic lepšího než se zachumlat do deky u krbu s knížkou, horkým čajem a v mém případě ještě nějakou relaxační hudbou v pozadí. Pak mám vždycky pocit, že všechny problémy jsou vlastně banality a cítím se naprosto uvolněná a šťastná...
  A jinak, taky jsem na vánoce dostala deku s rukávy a je to prostě rááááj! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za komentář! ❤ jo, deka s rukávy - úplná láska. :-D

   Vymazat
 2. Moc pěkný a přínosný článek, určitě využiji:))

  BLOG Corculum | Stepanka_T

  OdpovědětVymazat
 3. Já většinou nemám ráda takovéty moc pozitivní články a podobně, ale v tém podání se mi to líbí. Bez ohledu na nějaký styl života, zkrátka takové tipy na činnosti, které jsou opravdu pohodové a dokáží zlepšit náladu, a přesto na ně člověk často zapomíná a neudělá si na ně čas. Já rozhodně chci chodit víc do přírody, což se dobře váže i s tím, že ráda fotím, což mě k tomu ještě víc motivuje. Tento rok, víc přírody :)

  OdpovědětVymazat
 4. Já tenhle svět Pohody naprosto miluju :) už dvakrát jsem v knihkupectví otevřela knížku Hygge, porpvé mě nenadchla vůbec, podruhé jsem byla překvapená tím, že píše o tak jednoduchých věcech...a jsem prostě na vážkách - koupit/nekoupit?

  Infinite treasure

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za komentář. :)
   No to je na tobě. Kniha ti nejspíš připomene všechny ty jednoduché věci, na které my často zapomínáme. A jde o to, zda si je chceš knížkou připomenout a nebo víš, že toho třeba pro svou pohodu děláš dost a víš co pro svou pohodu udělat. :)

   Vymazat
 5. O hygge jsem taky už něco četla a slyšela a hrozně moc se mi tenhle styl bytí líbí! tvoje nápady co zmiňuješ v článku jsou super! ikdyž už většinu praktikuju, určitě zkusím i třeba ten piknik! :)

  Simply Living

  OdpovědětVymazat
 6. Přesně, hygge je super přístup. Štěstí, že Dány napadlo si hygge nenechávat jen pro sebe. :-)
  Mně se na hygge nejvíc líbilo, že to není jen o nábytku a věcech kolem nás, ale obecně o pocitu pohody a o tom, co nám dělá radost. Taky jsi četla tu od Meika Wikinga?

  Recept na vztahy

  OdpovědětVymazat

© WorldOfKristyna, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena