čtvrtek 9. února 2017

Reinkarnace

Dobrý večer, dnes jsem si pro Vás připravila článek na téma, které nemusí být každému příjemné. Jedná se o reinkarnaci. Je několik postupů, jak se k reinkarnaci lidé staví. Někteří ji přijmou s tím, že se reinkarnujeme jen určitý počet životů a že tomu věří. Jiní si myslí, že reinkarnace je nekonečný proces a jiní si zase říkají, že je to jen další hloupost, které absolutně nevěří. A já bych se s Vámi velice ráda podělila o poznatky, které jsem na dnešní přednášce světoznámého jogína a učitele meditace, Balakhilya dase, získala.
Zdroj: Balakhilya.com

Nejprve bych ráda podotkla, že ještě stále nemůžu uvěřit tomu, že světoznámý americký učitel jógy a meditace přijel zrovna do Frýdku-Místku a ne třeba do Ostravy nebo Prahy. Opravdu jsem byla překvapená, když jsem všude viděla ty lákavé plakáty. :) Samozřejmě jsem si nemohla nechat takovou událost ujít a mé plány byly jasné. Jít na přednášku.
Přednáška začínala v 18:00 a já šla se svou spolužačkou a dobrou kamarádkou. Jelikož součástí bylo také občerstvení, ochutnaly jsme některé vegetariánské pochutiny a vzala jsem si na dva dokonce recept. Taky jsme dostaly spoustu propagačních letáků, CD, kartičku s mantrami aj. No a pak jsme držely místo mé mamce a dokonce i mému bratrovi! To už je něco..

Přednáška začínala s menším zpožděním, ale já byla tak natěšená, že mi to vůbec nevadilo. Balakhilya na mě zapůsobil hned v první chvíli, kdy vstoupil na jeviště.
Byl to velmi sympatický starší pán, který měl kolem sebe pozitivní energii a tu energii se během večera snažil předat i nám. Kromě vážné tváře nám předvedl taky tu humornou, kdy přednášku obohacoval vtipy, někdy až černým humorem. A já bych Vám teď ráda povyprávěla v kostce to, co vyprávěl on nám. Protože jak řekl: „jen se snažíme poznání předávat dál.


Abych vysvětlila to základní, začnu tím, co to ta reinkarnace vůbec je - jde o to, že když umře naše hmotné fyzické tělo, naše duše a jemnohmotné tělo odejde a reinkarnuje se znovu do jiného hmotného fyzického těla. Je velmi důležité pochopit, že: My nejsme naše tělo. Naše tělo je pouhý obal, kterého se jednou zbavíme a odejdeme do jiného. A takhle je to pořád dokola. Je to cyklus stálého rození a umírání. Existují 3 důvody, proč se do tohoto cyklu neustále vracíme:

1. materiální touhy
2. materiální připoutání
3. karma

1. materiální touhy
Jde o to, že každá duše má nějaké touhy. Máme touhu zajít si na jídlo, touhu koupit si něco hezkého na sebe, touhu mít děti, touhu cestovat, touhu po manželství apod. Všechny tyto touhy zároveň souvisí s připoutáním, jelikož když tyto touhy stále máme, opět se vracíme do cyklu rození a umírání.
2. materiální připoutání
Materiální připoutání souvisí s materiálními touhami, jak jsem už výše zmínila. Uvedu příklad, který dnes pronesl i Balakhilya: Je voják. Jeho touhou kdysi bylo mít ženu. Teď tu ženu má a odjíždí do války. Před bojem se podívá na fotku své ženy. Je k ní připoután vztahově. Voják ve válce zahyne. Jelikož byl připoután, opět se vrací do cyklu rození a umírání. I ti, kteří tvrdí, že k ničemu připoutání nejsou, jsou stejně připoutání ke své nepřipoutanosti. :)
3. karma
 Tento bod je velmi důležitý, řekla bych, že i nejdůležitější. Karma je něco jako zákon prováděných činností. To, co způsobíte jiným, se Vám jednou vrátí. Když někomu způsobíte bolest, utrpení, smrt, pak i Vám se těchto odměn jednou dostane. Svou karmu si můžete zlepšit tím, že budete dělat dobré skutky, zapojíte se například do charitativních činností a nebo potěšíte jen slovem. I vlídné slovo plné lásky nebo pochvala udělá člověku lepší den.
Co bych chtěla podotknout! Balakhilya mluvil i o různých typech stravování. Prohlásil, že je spousta lidí, kteří si myslí, že svou karmu zlepší tím, že nebudou jíst maso. Taky řekl, že to Vaši karmu skutečně zlepší, ale ne dostatečně. Když totiž přestanete jíst maso, stejně jíte ovoce nebo zeleninu, která je taky živá. I ve stromech a rostlinách jsou duše. I zvířata, stromy a rostliny se mohou reinkarnovat. Takže jsme kde? Zase v cyklu rození a umírání.
Teď Vás asi napadá otázka, jak se z toho cyklu tedy dostat ven? Možnost tady opravdu je. Balakhilya tvrdí, že pokud navážete vztah s vyšší mocí, bohem nebo jak to chcete nazvat, pak byste se z cyklu mohli dostat ven. Když navážete vztah s bohem, bůh převezme Vaši karmu a za Vaše skutky už nebudete mít odpovědnost Vy. K tomuto cíli by Vám mohla pomoci Bhakti jóga.
- Je mi jasné, že ne každý by chtěl hned navazovat vztah s bohem, že někteří tomu ani neuvěří, ale to už je Vaše volba. 

Je Vaše volba čemu věříte, jelikož každý jsme vypravěč, každý Vám popíše svůj příběh jinak
a pro každého je pravdou něco jiného.
 
- Přednáška byla obohacena i o praktickou výuku meditace a zpívání manter s kytarou. Byl to skvělý večer a já jsem za takovouhle zkušenost nesmírně vděčná. Jako takový malý dárek jsem si koupila i nádherný kalendář s citáty. :)
 Pokud byste měli zájem se o tomto učiteli dozvědět více, ZDE je odkaz na jeho stránku. :)
Vaše Kikuš.0 komentářů:

Okomentovat

© WorldOfKristyna, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena