neděle 28. února 2016

Meditace

Meditace je součástí mnoha náboženských systémů. Jde o prohlubování našeho soustředění. Cílem meditace je zklidnit mysl a mentálně se otevřít. Vede nás k poznání sebe sama. Vyžaduje trénink a disciplínu. Meditace má pozitivní účinky na naše zdraví. Stačí i několik minut denně. Snižuje psychické napětí, zklidňuje, vyrovnává krevní tlak..Je velmi osobní záležitostí, jelikož se soustředíme především na svou mysl a tělo. Což vede k zásadním a pozitivním životním změnám. Meditace může probudit naše tvůrčí schopnosti.
Existuje několik druhů meditace.
V současné době najdete meditace na oproštění od negativní energie, léčebné meditace, meditace pro očištění čaker a mnoho dalších.
Stačí jen zavřít oči, nechat vše plynout a vnímat svůj dech. Pro začátek je dobré, zapálit si svíčku a pozorovat plápolající oheň. Soustředit se pouze na plamínek a vše ostatní nechat plavat. Můžete meditovat i s hudbou, nebo se nechat při meditaci vést. Spoustu meditačních videí najdete na Youtube a pomohou Vám. 
Tady je pár tipů:
Meditace pro léčení negativních energií
Meditace "Jaký je můj další krok?"
Ranní meditace pro očištění čaker
 Meditace může být součástí jógy. Zacvičíte si a na závěr si odpočinete a zrelaxujete se. Je to jen na Vás.
V buddhismu jsou 2 základní meditace:
1. Meditace zklidnění mysli - meditace, která rozvíjí klidnou mysl. Většinou jde o hluboké soustředění se na jeden bod.
2. Meditace vhledu - meditace, která rozvíjí vhled do podstaty mysli.


 Vaše Kikuš.

6 komentářů:

 1. Slyšela jsem o jistém Wimu Hofovi. Je prej mistr meditace. Dokázal díky ní zabít infekci, kterou mu laboratorně naočkovali, vydržet 6 minut pod vodou nebo několik hodin zasypanej do sněhu. Radí prý vědomě dýchat a v mozku dávat příkazy svýmu tělu. :)

  Občas to taky dělám. Třeba večer v posteli, když jsem nemocná. Ráno se probouzim zdravější. :D

  Můj blog Miluna

  OdpovědětVymazat
 2. Já jsem si zase četla, že díky meditaci člověk může vyléčit i rakovinu. :D Je tolik věcí, které jsou pro nás zatím neznámé. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Někdy doma taky zkouším meditovat-odpočívat a myslím, že je to hodně o cviku a výdrži, která mi bohužel chybí. Ale věřím, že pokud na tom člověk opravdu pracuje, tak pak dokáže velké věci :)

  www.piosek.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Ano, to tedy je. Trvá to nějakou dobu, než se člověk naučí vypnout a vnímat jen tu relaxaci. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Už dlouho chci začít meditovat. Jen se k tomu nějak nemohu dokopat. Třeba mi to pomůže s mými problémy. :D Ps: Líbí se mi tvůj blog :)
  http://www.probablywiththoughts.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 6. Meditaci doporučuji, stačí i 10 minut ;) Děkuji mockrát :)

  OdpovědětVymazat

© WorldOfKristyna, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena