neděle 30. listopadu 2014

Ze základky na střední

Všichni to známe. V amerických filmech má střední škola charakteristické rysy jako např. skříňky jako šatny, poškoláctví, pár referátů, roztleskávačky, zábava s přáteli na chodbě, větší výběr jídla v jídelně apod. To podstatné je, že jsou to AMERICKÉ filmy.
Musím přiznat, že jisté věci o amerických středních školách jsou v souladu s mou střední školou. Jako šatny máme skříňky, o přestávkách se opravdu nenudíme a děláme různé blbosti, pro které by ostatní nemuseli mít pochopení, avšak ne vždy je na tohle čas. Převážně máme krátké přestávky, kdy stihneme tak akorát přejít z jedné učebny do druhé. Stává se, že občas zmatkujeme, kam máme jít na následující hodinu, ale i tento problém umíme vyřešit.
Ten první týden byl takový..STRESUJÍCÍ. Učitelé k nám mají jiný přístup než na základní škole, vykají nám a my bereme větší zodpovědnost. Také nás straší z maturitou, na kterou sice máme čas, ale tohle je jim zřejmě jedno. Přeci jen 4 roky utečou jako voda.

Teď už jsem si tak nějak zvykla a musím uznat, že střední škola může být zábavná, když si to umíme zařídit. Máme skvělé učitele(možná se najde pár výjimek), kteří nám umí učení na střední škole ulehčit. Obzvlášť paní učitelka občanky a zároveň práv, která svou výraznou mimikou umí rozesmát celou naší třídu. Oproti základní škole je to menší "teror". Je na nás, jestli si píšeme výpisky a taky je na nás, v jakém stavu ty výpisky jsou. Učitelům je celkem jedno co děláme, když nevnímáme, je to náš problém. Kolektiv máme také v celku parádní. Je pravda, že mezi některými již panují různé neshody, dokonce i šílené averze. No jo, co se dá čekat ve třídě, kde je 17 holek a 1 kluk. Teď už jen vše přežít a za 4 roky úspěšně završit maturitou! :)
Vaše Kikuš

© WorldOfKristyna, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena